Священик Голосіївського благочиння підніс молитву за упокій великого композитора з нагоди річниці преставлення

427959_1_w_5706 листопада з благословення Блаженнішого Митрополита Київського і всієї України Онуфрія та на запрошення адміністрації закладу в особі директора будинку-музею Роксани Скорульської настоятель храму на честь Єрусалимської ікони Божої Матері протоієрей Димитрій Гарчук звершив заупокійну літію у фамільному музеї з нагоди 104-ї річниці від дня смерті основоположника української класичної музики, композитора, піаніста, хорового диригента, видатного громадського діяча, православного християнина Миколи Лисенка.

unnamed-16Програмними діями керувала старший науковий співробітник Музею видатних діячів української культури Музею Миколи Лисенка Катерина Антонова. На пам’ятному заході були присутні представники інтелігенції, студенти Київського інституту музики ім.Р.М. Глієра та інші гості.

Присутні мали змогу переглянути фільм про видатного композитора, потім всі піднялися в кабінет, в якому творив Микола Віталійович і саме тут зупинилося його серце. Пам’ять раба Божого Миколая було вшановано заупокійною літією та хвилиною мовчання.

Після цього студентами Інституту Глієра на знак пошани митцю було виконано уривок з опери «Ноктюрн» (1912).

Священик Голосіївського благочиння у своєму слові, зокрема, зазначив: «Микола Віталійович Лисенко — це не лише український патріот і композитор, але й щиро віруюча православна людина. Його життя теж в руках Божих і воно не закінчилось. В день пам’яті ікони Божої Матері «Всіх скорботних радість» він перейшов у вічність, але митець досі радує шанувальників музики та культури своєю творчістю».

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.