На шляху розвитку теологічної думки України

Фото книги на фоне логотипа МАУПДуховно-просвітницький центр імені Святих Апостолів Міжрегіональної Академії управління персоналом та Спілка православної молоді України в ім’я преподобного Нестора Літописця Української Православної Церкви вперше в Україні видали посібник «Вступ до православної теології» для світської аудиторії.

У посібнику висвітлено загальні поняття християнської теології, засадничі аспекти православної віри, основи християнської моралі, а також подано теологічні роздуми видатних постатей з історії Православ’я. Авторами посібника стали архімандрит Гавриїл (Я. В. Кризина), доктор богословських наук, професор; протоієрей Діонісій Мартишин; доктор теології, завідувач кафедри українського православ’я та теології МАУП; священик Павло Бочков, доктор богослов’я, професор Інституту сучасних гуманітарних досліджень. На думку видавців, посібник може бути корисним для викладачів, школярів старших класів і студентів, а також для всіх, хто цікавиться проблемами сучасної православної теології.

Фото презентации 2

Рецензентами посібника виступили всесвітньовідомі європейські та українські вчені: протоієрей Ян Шафін (prof. ThDr. Ján Šafin, PhD.), доктор теології, професор, декан Православного богословського факультету Пряшівського університету у Пряшеві (Словаччина); архімандрит Нестор (Соменок), доктор богослов’я, професор Київської духовної академії Української Православної Церкви; Сагач Г. М., доктор педагогічних наук, доктор теології, доктор філософії, професор, академік Міжнародної академії богословських наук. Видатний православний богослов сучасності, релігійний мислитель й філософ — протоієрей Ян Шафін у своїй рецензії зазначив, що автори посібника цілком вдало подали увесь спектр теологічної мозаїки сучасного Православ’я, зробивши значний внесок в обґрунтування методологічних підходів та методів теологічних досліджень соціальних і духовних проблем українського суспільства.

Фото. Руководство МАУП

На презентації посібника були присутні відомі науковці, студенти, парафіяни храму на честь Собору Дванадцяти Апостолів МАУП, зокрема, ректор МАУП — Курко М. Н, доктор юридичних наук, професор, академік Академії наук Вищої школи України, Заслужений юрист України; проректор з розвитку загальної середньої освіти МАУП — Яровой В. І., кандидат педагогічних наук, доцент, професор МАУП.

Архимандрит Гавриил и прот. Дионисий Мартышин

Варто зазначити, що у час становлення та розвитку України як самостійної та незалежної держави відроджується і православна теологічна думка як невід’ємна складова української культури та історії. Теологія як галузь знань про Бога, світ та людину значно розширює засоби та можливості духовного загартування характеру молодої особистості, формування світогляду та виховання в неї духовності, здатності зміцнювати рідну Вітчизну на засадах християнської віри та моралі.

Фото книги. Авторы.

Прислухаючись до думок молодих людей, до їхніх поглядів, беручи до уваги особливості ідеалів сучасного світу, всебічних інтересів, запитів і потреб юнаків і дівчат, автори вдало подали короткий виклад теологічної (богословської) думки Православної Церкви, об’єктивно описали православну віру, церковну практику та саме життя віруючої людини. Прагнучи донести голос видатних сучасних теологів Православної Церкви, автори зібрали тексти відомих богословів та подали їх у вигляді хрестоматії наприкінці кожного з уроку.

Посібник може використовуватися не лише у старших класах гімназій, шкіл, ліцеїв, а також у викладанні курсів із православної теології у вищих навчальних закладах.

Прот. Ян ШафинТекст книги. Храм.Фото книги. Вера человека.

На шляху розвитку теологічної думки України: 1 комментарий

  1. Сучасне суспільство страждає від кризи віри і моралі, тому новий навчальний посібник «Вступ до православної теології» відомих авторів архімандрита Гавриїла (Я. В. Кризина), протоієрея Діонісія (Мартишин), священника Павла Бочкова є актуальним у процесі реформувуання освіти та Нової школи України. Впевнений, що цей посібник принесе велику духовно-моральну та інтелектуальну користь змісту реформованої освіти, підвищить рівень духовності суспівльства та підростаючого покоління в умовах викликів ХХІ ст.
    Бажаю нових творчих звершень високодостойним авторам!
    З повагою — Мартиненко Володимир Федорович, доктор наук з державного управління, професор, академік Міжнародної академії богословських наук, член-кореспондент Міжнародної педагогічної академії.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.